28 Ağustos 2011 Pazar

Külkedimin 12 öncesi (3)


fotoğraf:Rü

Tam oturacakken püskküllü, camın önündeki bilyeyi gördü. Örümceklerden ödü kopmasına rağmen, aldı onu içeriye, cik cik cik cik ötsün diye. Yerde bi sarı yaprak bakıyodu bilyeye. Sarıldı sarı yaprak, yeşilmavibilyeye. Külü ve püsküllü, gülümseyip onları camın önünde bıraktılar bi dekormuşçasına değil de, iki sevimli doslarıymışçasına...

fotoğraf: Rü

Ve Püsküllü de, Külkedisinin gördüğü açıdan tam, koltuğun bu kısmında oturdu. Arkasındaki kapı içi bisikletler ve eski bi eşyalarla filan dolu bi 4metrekarecik odamsıydı. Bebek arabası Minyatür kızındı. Rü, uzaylı, limon, casper ve karadut pekmezinin aksine Minyatür kız ve Alpella, bebek arabası bakımından daha avantajlı büyümüş görünüyolarlardı, hem turuncu filan =)


fotoğraf: Rü

Püsküllü başını kaldırınca, karşısındaki ağaçta, bir ağaç balı gördü. Allah'ım çok güzeldi. Sarısı, güneşle buluştukça ışıldıyo ve jelibon kadar tatlı yapıyodu o ağaç balını. Külkedisi farkındamıydı bu kadar güzel oluşunun herşeyin... Püsküllü O'nun hasta, yorgun ve herzmanki gibi sevimli olduğunu gördü O'na bakınca.
Ayrılma vakti gelmişti. Püsküllü'nün gözyaşları içine akıyo ve Külkedisine benim bi iki dk işim olucak, burada ayrılalım diyiveriyo. İşi bu imiş Püsküllünün. Bu Rabbimiz tarafından bunca güzel süslenmiş anı unutmayı katiyyen istemediği kadar, külkedisinin nası bi büyü içinde olduğunu görmesini istediği için de, işi bu imiş.
Ağaca gitmiş en son... Gidip o jelibonkadartatlıağaçbalının başını okşamak istemiş.
Gidince birde ne görsün!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder